Éppen egy nemrég közölt slukk miatt lett apropója annak, hogy foglalkozzam kicsit azzal a folyamattal, amely már tavaly előtt beindult az erdőbényei Ábrahám pincénél, de csak mostanában kezd kiteljesedni: logót, arculatot kapott a pincészet.
Első találkozásomkor Ábrahámék boraival csupasz, ezüst vagy arany markerrel feliratozott palackokon át történt. A kisebb, kezdő pincéknél jól bevált módszerrel semmi különösebb gond nincs, mégis kell egy pincészetnek valami olyan arculat, amellyel definiálni kívánja önmagát, meg akar mutatni valamit filozófiájából annak, aki még nem találkozott vele.
Nemrég kóstoltam le egy hármasfogat Ábrahám bort, jegyzeteimet itt lehet olvasni. Alapvetően kedvelem a pincét, frissek, kicsit másképp látják a dolgokat, újítanak, de közben tudnak rusztikusak maradni, hagyományosak is lenni. Az egyik bornál megszólíttatott a címke, ki is derült a válasz kommentből, hogy azt a Bacskai István ? Fekete Zoltán páros tervezte.
Nyilván nem csak egy címkéről van szó, a pincészet teljes arculatát ők tervezték, kezdve az erdőbényei birtok bejáratán lévő cégértől. Ennek két lemeze közül az alsó fényesre van szálcsiszolva, a felső pedig direkt rozsdásítva. A két lemez között LED világítást helyeztek el, hogy a felső lemezbe vágott feliraton keresztül megcsillanjon az alsó lemez anyaga. Ebből is látszik, hogy jól átgondolt koncepcióról van szó, melyet a grafikusok a pincészettel együtt, közösen gondolkodva terveztek meg.
Jó példa a Kő, papír, olló sorozat is erre a közös gondolkodásra, mely sorozatnál a kő mindig az adott terroirra, az olló a szüret idejére, a papír pedig a szőlőfajtára értendő, ez fel is van tüntetve a palackokon. Érdemes a galériát végignézegetni!
Katt a képekre a galériához!
[nggallery id=39]