A Balaton csak a 19. században lett kedvelt fürdőhely, de a gasztronómiai adottságait akkor sem használták ki igazán – pedig, volt és van is mire építeni. Balaton sorozatunk 1. része.
A káposzta nem székely, az aprópecsenye nem brassói…
Pedig erről a két ételről mindenki tudni véli, micsoda. Bezzeg a hurutos fülleves, a mamaliga vagy a turc már nem ugrik be mindenkinek… Brassó és Csíkszereda gasztrokulturális szemmel: Katona Csaba történész mesél legfrissebb kalandjairól.
Sörszimfónia négy tételben
Hogyan jutott el egy család a komlótól a koronáig? Dreher Antonból négy is volt, az egyszerűség kedvéért egyikükre Antalként hivatkozunk: ő lett később a Sörkirály. Iglódi Csaba négy tételes családregényben írta meg a Dreherek történetét.
Klotild és Matild: a kávéházi hölgyek nyomában
Klotild és Matild, Budapest legszebb és legidősebb ikrei. A Ferenciek terén álló ikerépületek egykor a főváros kapui voltak, egyikük olyan legendás intézményeknek volt helyszíne, mint a Lidó, vagy a Belvárosi Kávéház, mai nevén Matild Café & Cabaret.
Onódy: a mézesbödöntől a rendszer áldozatáig
Onódy Lajos tehetséges üzletember volt, kiváló felső kapcsolatokkal, érinthetetlennek képzelte magát. Aztán jött a per, ami véget vetett a karrierjének. Kántor Endre Katona Csaba történésszel beszélgetett Onódyról az általa nyitott, egykori legendás Mézes Mackó helyén.