Beszámoltunk már extra dugóhúzókról e blog hasábjain, most azonban itt a non plus ultra: megvásárolható a világ legdrágább dugóhúzója, amit a belga Frank Sveid designer jegyez. A bornyitás ezzel rítus, amely a dugóhúzó elővételével kezdődik. Kérdés azonban, hogy kell-e ez az egész hacacáré, és ha igen, kinek?
Kedves vagyonosabb (mit vagyonosabb, egyenesen krőzus) borbuzi társaink: el lehet gondolkodni azon, hogy a legközebbi szülinapra egy autót, vagy a Frank Sveid jegyezte dugóhúzót választják: a szerkezet ára ugyanis uszkve 12,5 millió forint.
Hogy ezért mit kapunk?
Funkcionalitásban gyakorlatilag ugyanazt, mint egy Drekóval : ki lesz nyitva az a palack. Persze a luxustárgyaknál sosem azt kell nézni, hogy funkcióban mit adnak hozzá egy hétköznapi használati tárgyhoz ? itt az anyag, a név, az egyediség, a tárgy művészeti értéke és nem utolsósorban az ár a lényeg. Ennél az extravagáns szerkezetnél pedig még hozzájön a ceremónia: el kell ismerni, hogy elmés húzóról van szó.
A Sveid dugóhúzó titániumból (összesen 52 darabból, légiiparban használatosból) és aranyból, vagy platinából, tessék választani – készül, méghozzá kézzel. Frank Svied, a 62 éves belga tervező szerint bár a tárgy inkább műalkotás, a vezérfonal mégis az, hogy egy igazi borkedvelő számára a palack megnyitása hasonlatos a japán tea-ceremóniához.
A Sveid dugóhúzó dobozból kivétele, palack nyakára helyezése, maga a dugó kihúzása tényleg nem utolsó látvány, el tudjuk képzelni, ahogy egy arra érdemes étteremben, egy arra érdemes borral egy fehérkesztyűs pincér végigcsinálja a show-t. Egyszer (na jó, talán kétszer is) biztosan megéri.
A dobozból elővétel művészete:
A dugó eltávolításának művészete:
Otthon, mackóban-szandiban-kedvenc-sorozatra-várva kicsit veszítene a dolog a hozzáadott értékből, nyilván nem erre szánták az eszközt. Külcsín ezerrel, parvenü habbal a tetején, köszönjük, Frank.
Frank Sveid is köszöni
Kántorbandi
Korábban:
A Varsói Szerződés csodafegyvere
Dugóhúzó teszt: S-klassze
Domina-dugóhúzó