Ismét sikerült összekalapozni néhány kiváló példát arra, hol is tart az iparművészet és design manapság. Ahogy már sorozatunk korábbi részeiben, most sem ragaszkodtunk kimondottan a boroscímkékhez, bár kétségtelenül ez volt a fókusz. Mindenekelőtt azonban bepótolunk egy hiátust: gratulálnunk kell és büszkének kell lennünk.
Büszkének, mert végre egy magyar példa is van arra, hogy lehet itthon is bor és design szinten nagyot alkotni. Kicsit késtünk ezzel, de mivel a boros blogok nem nagyon (vagy egyáltalán nem?) számoltak be róla, mégis kötelességünknek éreztük, hogy mi megtegyük. Kis Péter, Molnár Bea és munkatársaik műve, a badacsonytomaji Bazaltbor Borászat épülete nyerte az ArchDaily Building of the Year szavazásán az ipari épületek kategóriáját. Ezzel magyar tervező és épület is került a 14 kategóriában megrendezett verseny győztesei közé, neves nemzetközi irodák munkáival együtt, számolt be róla az eredményhirdetést követően a hg.hu.Gratulálunk Laposáéknak, reméljük, hogy többen indulnak el hasonló filozófiával akár címketerv, de pincészet szinten is.
Katt a képekre a galériához!
[nggallery id=19]
Bővebb képgaléria itt, ahonnan a pár képet mi is kölcsönöztük.
A továbbiakban pedig meg lehet nézni, milyen irányba haladnak borilag a progresszívebb régiókban. Direkt fogalmaztam így, hiszen ha körülnézünk egy francia, spanyol vagy olasz hiper borpolcán, nem találunk sokkal szebb címkéket, mint itthon. Amit viszont itthon nem találunk, de külföldön igen, azt a képeken mutatjuk meg. A mérleg még mindig odabillen.
Katt a képekre a galériához!
[nggallery id=20]