• Bor
  • Sör
  • Párlat
  • Kávé
  • Gasztro

borravalo.hu

bor ● sör ● párlat ● kávé ● gasztro ● bárkultúra

  • Címlap
  • Közélet
  • Hírek
  • Design
  • Podcast
  • Mindenmás
  • Kapcsolat

Zene-bora VII: Legalizáld, gargalizáld!

2007-10-05 ● Kántor Endre

Aki ismeri a Bëlgától a Fehérlófia című számot, biztosan megjegyezte már akkor a két sort: „Figyelj, itt van egy rozé a Bocktól, majd kezed-lábad kinő ettől a bortól.” Ha ez nem lenne elég, most egyértelműen kiderült: ezek a srácok nem csak szeretik a bort, de otthon is vannak a borok világában. Bordal a Bëlgától.

Megy a rádió, beindul egy hangszerelésben ismerős szám, és rögtön kénytelen vagyok minden szóra figyelni, ami elhangzik: borról nyom ugyanis reggaet a Bëlga. „Chardonnay, chardonnay, a mátraaljai Németh chardonnay?” kezdődik a szöveg, aztán ilyeneket hallani: „botrány, hogy nem tér ki a BTK, arra hogy emberiség elleni bűntett a VBK”, meg „ha te azt mondod az alföldön csak pancsolt bor van, mondok valamit hülye gyerek, ott van a Frittman”.

Kész. Valami csak elkezdődik itt végre bor ügyben, ha már ezek a srácok is így elővették a témát. Kár, hogy nem a Bormarketing Kht.-nak jutott eszébe a dolog, óriási belföldi marketing ez a megnevezett pincéknek, meg az egész bor-ügynek is, ráadásul olyan rádió játssza – a Petőfi (bocs, MR2 – egyébként ez mekkora marhaság?), amelynek célközönsége pont az a közeg, akikre talán építeni is lehet.

Egy korábbi interjúban Bauxit sok mindent elárult arról, hogy is jött a téma, én egy részletet emelnék ki: „Minden életkorban van valamilyen központi téma, ami összehozza az embereket. Eleinte a zene az, majd később a bor is egy ilyen szereplővé válhat az életünkben. … A bor erős kapoccsá tud válni az emberek között, hiszen kulcsot ad a kézbe, hogy akár vadidegen emberek is képesek legyenek szinte rögtön megnyílni egymás előtt. Mint ahogy ez épp most is történik.”

Teljes interjú itt.

A Bëlga bordalát meg hallhattad itt, ni amig el nem tűnt, mint egy olvasónk jelezte. Szóval már nem hallhatod ott, ni – gondolom csak a lemezen hallhatod, ni. Ilyen ez. Vagy aki tudja, hol lehet hallani, ni, az dobjon már egy linket nekünk!

Az Igyál bort az ötödik Bëlga lemezen lesz, ami október 15-én jön ki. Több infó itt, ni.

A Franciáknak üzenjük, hogy legyenek résen a présen… :)

Kántorbandi

Több zene és kultinfó itt

Korábban:

Zene-bora VI: VOLT-impressziók

Zene-bora V: zene hangmérnököknek, ismeretlen katonáknak

Zene-bora IV: 100 %-os nők

Címkék: Bëlga, Bock, chardonnay, Frittman, Mátraalja, Németh, reggae

← Indiana Jones és a legelső hatos aszú Hol veszem a boromat? →

Tetszett? Küldd el másoknak is!

Kövess minket

  • Facebook
  • Instagram
  • RSS
  • Tumblr
  • Twitter
  • YouTube

Podcast

Whisky: a hagyomány él, de erősödik a koktél trend

Konc vs. Cibere – farsang és böjt

Márciusi ifjak és a szabadság bora

Instagram

Follow on Instagram

Hírlevél

Nem szeretnél lemaradni? Érdekelnek a kiemelt események, ajánlatok?

Hírek, Programok

Nagy Egri Borműhely kóstoló

Négy érmet hoztak el a Kreinbacher magnumok a pezsgő vb-n

Borszerda egri borokkal

Egytőről évjáratbemutató

Negyedszer is Trófea díjat kapott a Tornai Pincészet



Mi az, hogy ital/bár kultúra? Egyáltalán, miért kell a borokról, sörökről, párlatokról vagy kávékról kóstolójegyzetet írni? Inni kell, és kész, nem? De.
Persze, mi azt gondoljuk, hogy közben keresni kell a jót, a még jobbat, a tökéletest - ha van olyan. A kultúra a civilizáció építőeleme. Ahogy az irodalomban vagy zenében, az italok és ételek terén is lehet alkotni, és a tökélyre törekvő alkotást megérteni. Közben pedig lehet inni is - ünnepkor, lazításnak, búfelejtésre - hisz ez is kultúránk része. Főleg akkor, ha kulturáltan csináljuk. Ezért vagyunk mi: hogy megmutassuk mit és hogyan érdemes. Hogy mikor, az rátok van bízva...
  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok és feltételek

Keresés

Archívum

Facebook közösség

Copyright © 2023 · Borravalo.hu - minden jog fenntartva!