• CÍMLAP
  • PODCAST ARCHÍVUM
  • RÓLUNK

borravalo.hu

gasztro●kultúra

  • Étel
  • Ital
  • Kultúra
  • Történelem
  • Kapcsolat

Bodorka 2010

2012-03-01 ● Kántor Endre

Badarkának indult, mára Bodorka lett, de úgy tűnik, csak a badarság maradt. Ha valaki keresi a hobbi pincék avíttas hordóinak ízét, hát ebben a borban megtalálja.

Fura és kicsit béna is ez a Bodorka sztori: amikor megjelent a polcokon a Badarka, sokat felkiáltottak: de hát ez pont úgy néz ki mint a? Igen, tényleg pont úgy nézett ki.

Aztán a beltartalommal kapcsolatban kiáltottak fel sokan, főleg Szekszárdon, hogy de hát ez nem is kadarka, hanem zweigelt. És tényleg az volt, annak ellenére, hogy a Szent Gaál pince vette meg Szekszárd utolsó nagyobb, egybefüggő kadarka területét, ha emlékem nem csal, és ezzel a legtöbbet is tudhatja magáénak.

A három betűnek hát ugrania kellett, mégsem lehet egy szekszárdi bornak Badarka a neve, ha nem kadarkából van, hát az átverés lenne.

Most meg itt ez a Bodorka, mely csomagolásában semmit sem változott, bár a papírból kibontva jócskán veszít vonzerejéből, mint a wonderbraból kifejtett nőszemély.

A felirat szerint kékfrankos. Illatban valami fura kemikália kering, pincedohhal és szúróssággal keveredve. Előbbi kiszellőzik, utóbbi kettő marad, mögöttük friss gyümölcsöt, szilvát és kis fűszert vélek felfedezni.

Szájban az első gondolatom ?atyaúristen?, és biztosíthatok mindenkit arról, hogy nem pozitív értelemben. A nem létező teret kitölti az ipari szörp íze. Karcos, rövid, savdomináns, és olyan, mintha régi hordódongából készült pálcikáról fogyott volna el az a gépi puncs jégkrém.

Összesen 1 alkalommal sikerült 1 csillagot kiosztanom, tavaly, hát megint eljött a pillanat. A döntésben nagyot nyomott a latba az átverős ajándékosdi külcsínnel (Mely miatt sokan ajándékba kapják le a polcról ? ne tegyék!), mellyel a névváltozás ellenére sikerült továbbvinni a Badarka-átverést. Na, jó, a hátoldalon található pár sor is nyomott a latba, ezeket inkább nem írom le.

Címkék: 1 csillag, 2010, Badarka, Bodorka, kékfrankos, Szekszárd, szent gaál

← Mészáros Kadarka 2010 Fél lábbal Chilében →

Tetszett? Oszd meg másokkal is!

Kövess minket

  • Facebook
  • Instagram
  • RSS
  • YouTube

keresés

PODCAST FELIRATKOZÁS

  • SpotifySpotify
  • Apple PodcastsApple Podcasts
  • DeezerDeezer
  • Podcast AddictPodcast Addict

PODCAST TÁR

Borravaló
Borravaló
Nekünk borászoknak, együtt kell megoldást találnunk! - Mokos Péter
Loading
00:00 / 00:40:18
Apple Podcasts Deezer Podcast Addict RSS Spotify
RSS Feed
  • Nekünk borászoknak, együtt kell megoldást találnunk! - Mokos Péter

    Nekünk borászoknak, együtt kell megoldást találnunk! - Mokos Péter

    May 14, 2026 • 00:40:18

    Mokos Péter beletanult a szakmába, közgazdászból lett borász, valódi startupper énnel áll a szakmához, a fitoplazma és a bormarketing terén is a közösségi fellépésben hisz.

  • Vakon repülő borászatok

    Vakon repülő borászatok

    May 6, 2026 • 00:36:11

    A hazai borágazat szerkezete komoly repedéseket mutat: a termelői, kereskedelmi, fogyasztási oldalon is jelentkeznek gondok, az állami szerepvállalás is több szempontból vet fel kérdéseket.

  • Félig tele a pohár vagy félig üres?

    Félig tele a pohár vagy félig üres?

    Apr 29, 2026 • 00:34:29

    Mi lesz a magyar borágazattal, magyar borral? A kérdés több szempontból is releváns, a gazdasági, környezetei változások sürgős válaszokat igényelnek. Erről beszélgettünk Ercsey Dániellel.

  • A nagy szakácsgeneráció 1. rész - Id. Marchal József és Dobos C. József

    A nagy szakácsgeneráció 1. rész - Id. Marchal József és Dobos C. József

    Apr 24, 2026 • 00:38:10

    Új sorozatunkban a nagy magyarországi szakácsgeneráció tagjairól beszélgetünk: a sorozat első részében a francia születésű, de a magyar konyhára nagy hatást gyakorló Id. Marchal József, és egyik leghíresebb tanítványa, Dobos C. József az alanyaink.

  • Villány, kékfrankos, Jackfall

    Villány, kékfrankos, Jackfall

    Apr 17, 2026 • 00:35:38

    Szép nemzetközi versenyeredmények, izgalmas, könnyed, de tartalmas kékfrankosok és portugieserek: ezt a vonalat viszi ma a Jackfall. A lehetőségek mellett vannak azonban kihívások, bőven.

  • Boston, teadélután, bab és homár

    Boston, teadélután, bab és homár

    Apr 9, 2026 • 00:37:17

    Milyen és mennyi teát öntöttek a bostoni kikötő vizébe, több, mint 250 évvel ezelőtt? És hogy lett a homárból drága étel, amikor régen még a szegények eledele volt és annyi volt belőle, hogy a földekre is hordták tápnak?

  • Fermentáljunk, a testünk meghálálja!

    Fermentáljunk, a testünk meghálálja!

    Apr 3, 2026 • 00:36:07

    Egyszerűen fogalmaza: vannak a bélrendszerünkben rossz baktériumok, meg vannak jók. A fermentált élelmiszerekkel a jókat hozzuk előnybe, ráadásul finomat is eszünk – mondja B. Király Györgyi.

  • Clovis Taittinger: a pillanat varázsa

    Clovis Taittinger: a pillanat varázsa

    Apr 1, 2026 • 00:10:21

    Ha egy korty champagne segít egy pillanatra, vagy akár pár percre elutazni, eltávolódni a világ zajától és magunkra, családunkra, szeretteinkre, barátainkra figyelni, akkor már megérte – mondja az ikonikus pezsgőpincészet vezetője.

  • Akiről steak is van elnevezve: Frész Ferenc

    Akiről steak is van elnevezve: Frész Ferenc

    Mar 23, 2026 • 00:39:54

    Frész Ferenc imád főzni, erős igénybevételt jelentő munkája mellett ez kapcsolja ki. Komoly motivációt jelentenek a lányai is, akiknek gluténmentes ételeket készít. 

  • Business English tanárból borakadémikus - Sue Tolson

    Business English tanárból borakadémikus - Sue Tolson

    Mar 11, 2026 • 00:33:51

    Sue Tolson a kilencvenes évek végén érkezett magyarországra, üzleti angolt tanítani. Aztán elment egy bortanfolyamra, most pedig éppen a Master of Wine cím megszerzésén munkálkodik.

Facebook közösség

Instagram

Follow on Instagram

Keresés

Borravalo.hu – gasztrokultúra

  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok és feltételek

VAN BARÁTUNK

Copyright © 2026 · Borravalo.hu - minden jog fenntartva!