Először is, a piacok védelme érdekében jártak el az uniós törvényhozók, mikoron is március 12-től betiltották minden olyan amerikai bor importját a világ legnagyobb bürokráciájába, melyen a következő feliratok valamelyike szerepel:
?chateau, classic, clos, cream, crusted/crusting, fine, late bottled vintage, noble, ruby, superior, sur lie, tawny, vintage vagy vintage character?.
Na most nyilvánvaló, hogy honnan fúj a szél, persze, védjük, amink van,meg minden ? de ez már kezd kicsit vicces lenni, főleg annak tekintetében, hogy mondjuk a tokaji szabályozás terén nem ilyen kukacosak az urak, és ha egyezkedni kell az ausztrálokkal, akkor megy minden, mint a karikacsapás. Aztán mondja már meg valaki, miért fáj az, hogy egy kaliforniai boron az szerepel, hogy Chateau Montelana? Mert valaki azt hinné, hogy francia? Ugyan már, ezzel az erővel a Chateau Vincentről is azt lehetne hinni, csakúgy, mint az oportóról, hogy portugál. (Ja, hisz úgy már nem is lehet hívni, sokkal jobb és tisztább is a portugieser elnevezés, ami legalább tisztázza a dolgot?) Nem is csoda, ha az unió bírálói most azt mondják, hogy a 33 évvel ezelőtti neves eseményt nem tudják még mindig megemészteni, ezért a szabályozás.
innen: Vinography
Másodszor is: ha az első nem lenne elég, erre kevesen tudnak majd okosat mondani. Azt találták ugyanis ki, és kérem mindenki maradjon a helyén, Józsi bácsinak a pécsi Jobb Mint Otthon Kisvendéglőben annak idején igaza volt, hogy olyan rozé készüljön, amit a fehérek és vörösök keveréséből készítenek. Gratulálunk, Józsi bácsi! Ha ez átmegy, a gazdasági válságra való tekintettel, miszerint a maradék készleteket valahogy el kell adni, nemsokára jöhet a szárazborok palackjához csatolt tömbcukros keverőpálca is, azoknak, akik a szárazat nem szeretik.
innen: Jancis Robinson
Korábban: